HARMONOGRAM FESTIWALU „Lalka na Scenie” 2023

AKTUALNE INFORMACJE FESTIWALOWE „LALKA NA SCENIE 2023”

Prosimy naszych Widzów o zapoznanie się z poniższymi informacjami festiwalowymi, Fundacja Meritum im. Zbyszka Winiarka zaprasza na VIII Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie 2023”, z którym zakończymy wakacje i powitamy nowy rok szkolny! Na Widzów podczas festiwalowego weekendu czekać będą bezpłatne spektakle w wykonaniu Mistrzów teatru ulicznego. Rodzinna atmosfera, spektakle dla małych i dorosłych, wiele emocji i radości, spotkania z Mistrzami, teatr uliczny „od kuchni”, marionetki i pacynki na wyciągnięcie ręki, najstarsza na świecie ponad 100-letnia marionetka, scena i parawany teatralne, teatr cieni, muzyka płynąca z zabytkowej katarynki, spotkania i rozmowy z Artystami – wydarzenie festiwalowe pamięci Zbyszka Winiarka. Na wszystkich spragnionych czekać będzie warszawska kranówka. A to już w pierwszy wrześniowy weekend: 2-3 września. Zapraszamy na Rynek Nowego Miasta w Warszawie.

Oto filmowa zapowiedź Festiwalu 2023

➡DATA FESTIWALU: sobota (2.09) i niedziela (3.09).
➡MIEJSCE: Rynek Nowego Miasta, Warszawa.
➡Wszystkie wydarzenia festiwalowe są bezpłatne.
➡ROZPOCZĘCIE SPEKTAKLI o godz.: 12:00, 13,00, 14,00, 15,00 oraz 16.00.

➡POGODA: w przypadku deszczu, chwila przerwy i zaraz po ustaniu deszczu – kontynuowane będą dalsze spektakle.
➡UWAGA! Prosimy o przyniesienie ze sobą: koców, poduch, krzesełek i dobrego humoru 🙃aby zająć miejsce w Strefie Widza.
➡Przy wejściu na teren Strefy Widza wszyscy uczestnicy będą proszeni o dostosowanie się do zasad uczestnictwa.
➡Wszelkie informacje prosimy śledzić na bieżąco na profilu fb: LALKA NA SCENIE.
➡Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany harmonogramu. Regulamin dostępny TUTAJ

🔴 HARMONOGRAM, 2 września 2023 (sobota)
🔺godz. 12.00 – Marek Żyła, „Ciosek i Judytka” Teatr Lalek Marka Żyły (Polska)
🔺godz. 13.00 – András Lénárt, “STOP” Mikropodium (Węgry)
🔺godz. 14.00 – Eszter Aracs, „Cyrk na kółkach” (Węgry)
🔺godz. 15.00 – Ivan Gontko, Ivana Benedikovič Gontková, “Don Juan” Teatr Tyjátr (Słowacja)
🔺godz. 15.00 – 17.00 András Lénárt, Eszter Aracs, „Teatr cieni” (Węgry) ✏ obowiązuje rezerwacja wejścia tylko na miejscu, już od godz. 12.00. Liczba miejsc ograniczona.
🔺godz. 16.00 – Marek Żyła, „Ciosek i Judytka” Teatr Lalek Marka Żyły (Polska)

🔵HARMONOGRAM, 3 września 2023 (niedziela)
🔹godz. 12.00 – Marek Żyła, „Ciosek i Judytka” Teatr Lalek Marka Żyły (Polska)
🔹godz. 13.00 – András Lénárt, “STOP” Mikropodium (Węgry)
🔹godz. 14.00 – Eszter Aracs, „Cyrk na kółkach” (Węgry)
🔹godz. 14.40 – festiwalowe wydarzenie pamięci Zbyszka Winiarka
🔹godz. 15.00 – Ivan Gontko, Ivana Benedikovič Gontková, „Herkules” Teatr Tyjátr (Słowacja)
🔹godz. 15.00-17.00 András Lénárt, Eszter Aracs, „Teatr cieni” (Węgry) ✏ obowiązuje rezerwacja wejścia na miejscu, już od godz. 12.00. Liczba miejsc ograniczona.
🔹godz. 16.00 – Marek Żyła, „Ciosek i Judytka” Teatr Lalek Marka Żyły (Polska)

🟢Po każdym spektaklu:
✔Teatr uliczny „od kuchni”. Spotkania i rozmowy z artystami, prezentacja budowy lalki i technik animacji
✔„Koncert na katarynkę” Ivan Gontko (Słowacja)

Zaprasza Fundacja Meritum im. Zbyszka Winiarka.